Kā uzlabot savu produktivitāti?

 

 

Vai arī Jums darbs dzen darbu un darbu saraksts tikai aug garāks? Vai esat aizdomājušies, kā veicināt savu produktivitāti, lai spētu paveikt vairāk un vienlaicīgi, lai dzīve nepārvēršas par nemitīgu skrējienu?

Pārsteidzoši, ka praktiskie padomi, kā veicināt savu darba efektivitāti pirmajā mirklī liekas gluži pretēji sagaidāmajam. Tomēr mūsu laikmetā ir svarīgi iemācīties strādāt nevis vēl vairāk un ātrāk, bet  gudrāk un... ar lielāku iejūtību pašam pret sevi.

Lūk daži padomi, kas var palīdzēt uzlabot produktivitāti:

1. Iemācieties pateikt “nē”! Ir cilvēki, kuri vienkārši neprot pateikt “nē”, tomēr tā ir prasme, ko var apgūt un uzlabot! Ikdienas, nenozīmīgās situācijās pasakot “nē”, jūs variet trenētu šo prasmi un ... uzlabot savu efektivitāti.

2. Ieviesiet regulārus atpūtas brīžus! Mūsu smadzenes strādā viļņveidīgi, un pēc 1 stundas fokusēta darba tām vienkārši ir nepieciešams 15 minūšu pārtraukums. Pārsteidzoši, bet pētījumi rāda, ka tie, kas atpūšas biežāk, izrādās esam produktīvāki darbinieki!

3. Pievērsiet uzmanību miega kvalitātei! Mūsu kultūrā miegs netiek augsti vērtēts, tomēr miega kvalitātei ir fundamentāla ietekme gan uz fizisko veselību un dzīves kvalitāti, gan arī mūsu spēju koncentrēt uzmanību un pieņemt kvalitatīvus lēmumus. Ja miega traucējumi ir ilgāki par vienu nedēļu, ir svarīgi meklēt speciālista palīdzību!

4. Ieplānojiet laiku tikai sev! Šī ir jūsu vienīgā dzīve, un tā ir jādzīvo sev! Tikai laimīga mamma būs laba mamma, un tikai apmierināts darbinieks būs efektīvs darbinieks. Iemācieties būt kaut nedaudz egoisti – ieviesiet savā ikdienā kaut ko, kas sagādā prieku vai gandarījumu tieši un tikai jums, nedomājot par citiem.

5. Sāciet ar mazumiņu! Lielie pārmaiņu projekti un apņemšanās bieži izgāžas, jo tos ir pārāk grūti ieviest dzīvē. Tāpēc sāciet ar maziem solīšiem – šodien uz tikšanos aizejiet ar kājām nevis ar auto, rīt no darba izejiet 15 minūtes ātrāk, savukārt parīt atvēliet pusdienu pārtraukumam vienu stundu.

6. Sviniet savas uzvaras! Apbalvojiet sevi par katru mazo solīti, un pēc kāda laika jūs pārsteigts pamanīsiet, ka paradumi ir mainījušies un darba produktivitāte – uzlabojusies! 

Ja vēlaties uzlabot iemācīties padarīt vairāk, iespējams, Jūs ieinteresēs seminārs, kur īsi un kodolīgi ir apskatīti gan darba organizācijas un produktivitātes pamatprincipi, gan arī piedāvāti vienkārši paņēmieni stresa samazināšanai.

Programmas piemērs ir apskatāms šeit: http://www.illume.lv/index.php/publiskie-kursi/produktivitate . Priecāšos sadarboties!