Kā uzlabot saraksti e-pastos?

 

 

 

Cik daudz e-pastus dienā Jūs uzrakstāt, izlasāt un saņemat? Statistiķi ziņo, ka ik dienu mēs pavadām vismaz 2-4 stundas, rakstot un atbildot uz e-pastiem. Daudz, vai ne?

Vai esat aizdomājušies, cik no tiem vispār tiek atvērti un izlasīti?  Mēs dzīvojam informācijas pārbagātības laikmetā, kur ik dienu mūsu sūtītās ziņas konkurē ar daudz un dažādām citām ziņām. Šī iemesla dēļ ziņas rakstītājs kļūst atbildīgs par to, vai viņa vēstule tiek izlasīta, uztverta un arī pareizi saprasta.

Mums ir jāpalīdz e-pasta adresāta saņemt un uztvert mūsu ziņu. Lūk pāris padomu, kā to veiksmīgāk izdarīt:

  • Ziņas nosaukums e-pasta tēmturī. Salīdzināsim e-pastu ar laikrakstu: līdzīgi kā avīžu raksti, ziņas nosaukums pievērsīs saņēmēja uzmanību un palīdzēs noorientēties turpmākajam tēmas izklāstam.

  • Mazāk ir vairāk. Ja Jums ir vairākas ziņas, sadaliet tās atsevišķos e-pastos. Šādi Jūs palīdzēsiet ziņas saņēmējam atbildēt uz visiem Jums svarīgajiem jautājumiem, nevienu neaizmirstot vai neizlaižot.

  •  Izceliet svarīgāko. Ja sagaidāt konkrētu rīcību vai atbildi līdz konkrētam datumam vai laikam, iekrāsojiet vai izceliet to, lai lasītājs skaidri nolasītu svarīgo termiņu!

  • Gramatikas un pieklājības normal nav atceltas! Elementāras gramatikas kļūdas un ass tonis radīs sliktu iespaidu par Jums. Mūsdienās ir daudz programmu, kas palīdz izvairīties no muļķīgām gramatikas kļūdām – izmantojiet tās!

  • Pielikums pirmais, adresāts pēdējais. Lai izvairītos no gadījumiem, kad e-pastam nav pievienots pielikums, izdariet to pirms e-pasta uzrakstīšanas. Savukārt, lai nosūtītu e-pastu tikai tiem, kam to ir tiešām nepieciešams izlasīt, adresātus pievienojiet pēc teksta uzrakstīšanas.

Ja vēlaties uzlabot savas un kolēģu prasmes e-pastu saziņā, iespējams, Jūs ieinteresēs seminārs, kur īsi un kodolīgi ir apskatīti gan e-pasta etiķetes, gan efektīvas ziņas izveidošanas pamatprincipi.

 

Programmas piemērs ir apskatāms šeit: http://www.illume.lv/index.php/publiskie-kursi/efektiva-komunikacijai-e-pastos. Priecāšos sadarboties!